Bramy przesuwne - producent

Bramy przesuwne są bardzo znane. Zamiast otwierać się jak tradycyjne drzwi, po prostu przesuwają się wzdłuż ogrodzenia umożliwiając wjazd na posesję. Samonośna konstrukcja bramy przesuwnej usadowiona jest na fundamencie przy pomocy śrub fundamentowych. Skrzydło bramy przymocowane jest do szyny nośnej, a ta „wjeżdża” w specjalne otwory przymocowane do bramy. Skrzydło nie styka się z podłożem, lecz porusza się kilka centymetrów nad nim. W ten sposób nic nie przeszkadza w jego pracy. Odpowiednio zamontowana i konserwowana brama przesuwna w ogrodzeniu pracuje sprawnie, szybko i cicho.

Bramy przesuwne z napędem ręcznym lub automatycznym

Klasyczne bramy przesuwne oparte są na napędzie ręcznym – musisz za każdym razem samodzielnie odsuwać i zasuwać bramę. Możesz też wybrać nasze bramy przesuwne z napędem automatycznym. Takie modele wyposażone są w słupek, w którym umieszczany jest automat. Za pomocą fotokomórki i pilota lub mechanizmu wychwytującego ruch, brama sama się otworzy, po czym automatycznie zamknie, gdy już wjedziesz na posesję. Dodatkowo lampa ostrzegawcza sygnalizuje o poruszaniu się skrzydła bramy przesuwnej. Automat zabezpieczony jest przed czynnikami atmosferycznymi – nie ma zatem mowy o zwarciu. Jeśli zabraknie prądu – w każdej chwili automat można odblokować i otworzyć bramę ręcznie.

Wyłącznik przeciążeniowy i gumowa listwa zabezpieczająca

Dodatkowo o bezpieczeństwie stosowania bramy przesuwnej świadczy wyłącznik przeciążeniowy – jeśli skrzydło podczas pracy napotka opór – np. zetknie się z pojazdem, natychmiast zatrzyma się. Czoło skrzydła zabezpieczone jest gumową listwą, która skutecznie zapobiega porysowaniu karoserii w takim wypadku. Tym samym brama przesuwna jest bezpieczna dla pojazdów, ale także dla ludzi – np. bawiących się dzieci.

Bramy przesuwne OgroPol – najważniejsze korzyści

Wysoka jakość i trwałość

Nasze bramy przesuwne są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wybieramy markowe komponenty, które mają zabezpieczenia antykorozyjne – przez to są wytrzymałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają specjalnej konserwacji przez nawet 10 lat.

Duży wybór kolorów, rozmiarów i stylów

Twoja brama przesuwna powinna być kompatybilna z resztą ogrodzenia. Niezależnie, czy jest ono panelowe, gabionowe, palisadowe. Możesz wybierać w różnych kolorach, których odcień dopasowany będzie do reszty aranżacji, a także pod względem stylistycznym.

Wygoda i oszczędność przestrzeni

Brama przesuwna z automatycznym napędem to wygodne rozwiązanie. Nie musisz za każdym razem gdy wyjeżdżasz do pracy otwierać bramy ani jej potem zasuwać. Jej działanie polegające na równoległym wyjeżdżaniu po szynie sprawia, że nie zajmuje dodatkowego miejsca. Nie musisz się obawiać, ze o coś zawadzi podczas otwierania.

Dla kogo bramy przesuwne?

Bramy przesuwne to wygodne i uniwersalne rozwiązania. Świetnie sprawdzą się w różnych rodzajach posesji – obok domu, firmy, instytucji czy fabryki. Wszędzie tam, gdzie jest dużo ruchu a jednocześnie gdzie chcesz mieć kontrolę nad tym, kto wjeżdża na posesję.

Potrzebujesz bramy przesuwnej? Daj nam znać – prowadzimy profesjonalne doradztwo w kwestii ogrodzeń, sprzedaż bram przesuwnych oraz zajmujemy się ich montażem. Dobierzemy optymalne rozwiązanie, działamy szybko i terminowo.